CHOĆ ZA OKNEM JESIENNA SZARUGA
w naszej Szkole słoneczna aura, bo wciąż coś miłego się dzieje...

We wtorek 26  listopada klasa III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią p.  Iwoną Mielcarz pojechała do Dobrodzienia, aby wziąć udział w imprezie integracyjnej z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Uczniowie  chętnie brali udział w ciekawych i atrakcyjnych zajęciach aktywizujących przygotowanych przez Zespół Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu. Były zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe oraz smaczne słodkie przekąski. Wszyscy dostali prezent i dyplom za udział. Zadowoleni z zajęć wróciliśmy do Szkoły, z nadzieją na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

                                                                                                                             Iwona Mielcarz

Dzień Pracownika Socjalnego 

Jak co roku – jeden listopadowy dzień zarezerwowany jest na szczególną okoliczność,  a mianowicie Dzień Pracownika Socjalnego. W tym roku świętowanie w Domu Pomocy Społecznej w Kadłubie miało miejsce 25 listopada 2013 r. i rozpoczęła je Msza Św. w kaplicy Domu.
Jest to dzień, w którym szczególnie chcemy podziękować obecnym i byłym pracownikom Domu Pomocy Społecznej, z ich trud, wyrozumiałość, życzliwość i okazane serce.
Z tej okazji uczniowie szkoły przygotowali  uroczysty apel, na którym w prostych słowach i piosenkach wyrazili swoje podziękowanie. Do słów dołączyli piękny prezent – drewniane serduszko, które wcześniej zrobili uczniowie z klasy II gimnazjum i III SPdP.
Po apelu Dyrektor DPS s. Janina Telega zaprosiła na dalsze świętowanie przy kawie i ciastku.
Koordynatoram projektu były: p. B. Macygon i p. M. Szendzielorz-Nowakowska.

Sukces plastyczny

W dniu 23. 11. 2013 roku uczeń III klasy gimnazjum Michał Rykowski wziął udział w uroczystej Gali z okazji 55 lat Honorowego Krwiodawstwa w Polsce.
Uroczystość miała miejsce w Strzeleckim Domu Kultury. Jednym z elementów Gali było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Krew darem życia – ratujmy razem”, wręczenie  dyplomów oraz nagród.
Organizatorem konkursu był Strzelecki Klub HDK „Salus” PCK oraz Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich.
Nasz uczeń zdobył II miejsce w kategorii Szkół Gimnazjalnych. Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Macygon

                                                                                                                                   
W czwartek 21 listopada odbyło się w naszej szkole - jak co roku - spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej w Strzelcach Opolskich.

Policjanci w bardzo obrazowy i dostosowany do poziomu uczniów sposób przypomnieli  im  zasady i reguły postępowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach w szkole i poza nią oraz sposobami zwracania się o pomoc. Uczniowie mieli też okazję usłyszeć o konsekwencjach grożących za przekraczanie norm społecznych i prawa.
Duża życzliwość i otwartość prowadzących zachęciła uczniów do spontanicznego zadawania im pytań na nurtujące ich tematy, na które cierpliwie odpowiadali.

Chcemy serdecznie podziękować przybyłym policjantom za to spotkanie, które udowodniło, że policji nie trzeba się bać. Wierzymy, że treści i wskazówki udzielone przez policję w takiej formie, pozwolą naszym uczniom na unikanie niebezpieczeństw i zagrożeń oraz radzenie sobie w trudnych sytuacjach.


Spotkanie integracyjne

Tradycją stały się już spotkania uczniów dwóch zaprzyjaźnionych placówek: Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie i Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie. Spotkania są organizowane od 7 lat, tym razem  młodzi ludzie spotkali się na terenie Zespołu Szkół Specjalnych 13 listopada 2013 r.
Nauczycielki, inicjatorki tych spotkań p. Monika Szendzielorz-Nowakowska i p. B. Macygon zaproponowały uczniom zajęcia, podczas których zdolności manualne i wyobraźnia miała zasadnicze znaczenie. Część uczestników  wzięła się za przygotowanie ozdób z dyni,  inni z kolei przygotowali masę solną z której następnie wykonali przepiękne dekoracje.
W czasie zajęć dobrej aury nie zabrakło, nie zabrakło także zapewnień, że kolejne spotkanie już niedługo….

 

                                                                                                                                         Monika Szendzielorz-Nowakowska